+90 533 366 99 06
info@akuan.com.tr

Akupunktur

Çok eski bir tarihe sahip olan akupunktur dünyaya çinliler tarafından tanıtıldıgı için çinlilerin bulusu olarak bilinse de; Berlin müzesinde bulunan bir vesika ilk kupunktur uygulayıcılarının Uygur Türkleri oldugunu göstermektedir

Acus (iğne) ve punctura (batırmak) kelimelerinden meydana gelmiştir. Vücuda özel igneler batırılarak tedavi ve hastalıklardan koruma saglayan bir bilim dalıdır

Tüm dünya tarafından kabul edilen akupunktur, çağdaş bir tedavi yöntemidir. Organizmanın kendi imkânlarını seferber edip, dışarıdan organizmaya hiç bir madde vermeden hastalığı tedavi etmesi akupunkturun esas özelliğidir.

Akupunktur uygulamasın da, organlar ve sistemler arasındaki bozulmuş enerji dengesi düzeltilir ve organizma kontrollü olarak normal faaliyetlerini geri kazanır. Organizmanın kendini düzenleme mekanizması, en iyi iyileştirme metodudur.

Akupunkturun diğer en büyük özelliği, hastaya hiçbir zararının olmamasıdır. Yan etkisi olmayan çok güvenilir bir tedavi yöntemidir.

HORLAMA VE UYKU APNESİNDE KESİN ÇÖZÜM

Akupunktur ile horlama ve uyku apnesi tedavisinde, ameliyatsız ilaçsız yan etkisiz kesin çözüm sunmaktayız. Kisinin enerji dengesine göre seans sayıları değişmektedir. Enerji dengesi tekrar bozulana kadar da horlama ve uyku apnesi görülmemektedir. Akupunktur birçok sistem hastalığında oldukça etkili olmaktadır.

Solunum sitemi (Astım)

Sindirim sitemi (Ülser, kabızlık, hemoroid) Üro-genital sistem (gece ıslatma-enürezis nokturna, adet düzensizliği, kısırlık)

Endokrin sistem

Cilt hastalıkları(hiperhidroz-çok terleme, akne)

Nörolojik hastalıklar (migren ve diğer baş ağrıları, baş dönmesi, yüz felci, trigeminal nevralgi)

Psikiyatrik hastalıklar (stres, depresyon, uyku bozuklukları, kekemelik, korkular)

Kalp-damar hastalıkları (Hipertansiyon, ritim bozuklukları)

Eklem ve romatizmal hastalıklar (fıtıklar, romatoid artrit, raynoud hastalığı)

KBB hastalıkları (kulaklarda ses, anosmi-koku almama, horlama)

Göz hastalıkları (Göz kanalı tıkanıklığı)

Madde bağımlılıklarında (sigara, alkol)

Şişmanlık ve allerjilerde oldukça etkilidir.

Akupunktur tüm dünyada hızla yaygınlaşmaktadır. Üniversitelerde ders olarak okutulan akupunktur, binlerce yıllık geçmişiyle tıbbın kendisidir.