+90 533 366 99 06
info@akuan.com.tr

Fitoterapi

Dilimize "Bitkilerle Tedavi" diye çevirebilecegimiz Fitoterapi, insanlık tarihi kadar eski bir bilim dalıdır. Çünkü varlığı, birebir insan varlığıyla iç içedir. Insanlar hastalıklarla karsılastıkça, bu hastalıklara çare bulmak için ilk önce doğaya koşmuşlardır.

Özellikle uzmanlarca hazırlanan sentetik ilaçların bir takım yan etkilerinin ortaya çıkması, yüzyıllar öncesine ait doğal reçetelerin halen birçok hastalığa çare olması, bu bilime olan ilginin artarak devam etmesinin başlıca nedenlerindendir.

Fitoterapi, çeşitli hastalıkların tedavisinde bitkiler ve bunlardan elde edilen çaylar, ekstreler ve tentürler gibi muhtelif formların hazırlanıp, kullanılmasıyla ilgilenen bilim dalıdır. Hekim ve eczacının işbirliği ve denetimi altında bilimsel olarak kanıtlanmış etkiler oğrultusunda uygulanır.

Yüzyıllar boyunca yaşanan bilgi ve teknolojik gelişmeler sonrasında insanoğlu tekrar doğayı keşfedip bitkilerle hazırlanan ilaçlara geri dönüş yapmaktadır. Günümüzde yapılan teknik deneyler sonrasında kesin etkisi ve yararları kanıtlanmış olan fitoterapi hayatımızdaki yerini almıştır.

TERLEMEYE KESİN ÇÖZÜM

Akupunktur ve fitoterapi ile aşırı terlemeye ameliyatsız ilaçsız yan etkisiz kesin çözüm sunuyoruz. Akupunkturla bireyin bozulan enerji dengesi düzenlenmekte, bitkilerin içilmesi ve bölgesel uygulanmasıyla terleme azalmaktadır. Bireyin enerji dengesine göre seans sayısı değişmektedir.