+90 533 366 99 06
info@akuan.com.tr

Hacamat

Bagısıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırarak hastalıklardan korur. Kanda birikmis agır metal ve toksinlerin atılmasını saglar. Kan üretimi ile görevli organları uyarır, kan dolasımını ve metabolizmayı düzenler. Agrıların giderilmesi ve ödem çözülmesinde etkilidir. Migren, bel-boyun fıtıkları, eklem agrıları, karaciger sorunları, kalp hastalıkları, psikolojik hastalıklar, unutkanlık, göz problemleri, kronik yorgunluk, tansiyon ve bagısıklık sistemine baglı tüm kronik hastalıkların tedavisinde basarıyla uygulanır.

Hacamat, akupunktur noktalarının bir veya birkaçını içine aldığından akupunktur noktalarını da uyararak vücudun enerji dengesini sağlamaktadır. Hacamat, vücudun iyileştirme sistemini uyarır, böylece bölgesel kanlanmayı ve bölgesel oksijenlenmeyi artırır. Bağışıklık sistemine bağlı tüm kronik hastalıklara karşı tedavi edici özelliğe sahip olduğu gibi hastalıklardan korunmak adına da yapılır. Hacamat, ağrısız, anında tesir gösteren, güvenilir, ilaçsız, yan tesirsiz, yatak istirahatine ihtiyaç duyulmayan ve iş gücü kaybına neden olmayan yüzyıllardır kullanılan ve etkinliği ispatlanmış bir tedavi yöntemidir.

Bu etkileri sayesinde koruyucu hekimlikte ve hastalığa yönelik uygulamalarda son derece etkili olmaktadır. Steril şartlarda uygulandığında hacamatın hiçbir yan etkisi yoktur. Genellikle sırt ve baş bölgesine uygulanmakla birlikte, bireyin hastalığına ve yaşına bağlı olarak diğer akupunktur noktalarına da uygulanmaktadır.

TIBBİ KUPA TEDAVİSİ

M.Ö. 1550'lere ait Eber Papirüslerinde ve Ibn-i Sînâ' nın 1013 yılında yazdıgı büyük eseri El-Kânûn Fi't-Tıbb da bahsedilen tıbbi kupa terapisi (hacamat), cilt altında biriken, kılcal damarlarda ki vücuda zararlı organik, inorganik maddeleri ve çesitli toksinleri içeren kanın, cilde atılan küçük çiziklere uygulanan vakum yolu ile vücuttan dısarı alınmasıdır.